До 300 тисяч тонн в рік перероблятиме нова сміттєсортувальна станція

На землях Великодимерської територіальної громади будується сміттєсортувальна станція потужністю до 300 тисяч тонн на рік.

Вона споруджується на території поблизу сміттєвого полігону «Десна-2». Це землі вже колишньої Богданівської сільської ради. Власне, саме сільрада й надавала всі необхідні дозволи для облаштування сортувальної станції.

19 березня відбулося закладання капсули на честь початку будівництва. Хоча це було по суті не закладання, а її вкидання у прориту екскаватором траншею. Вкидання здійснив голова Броварської райдержадміністрації Георгій Біркадзе.

Пізніше, підкреслюючи важливість події, він скаже, що з допомогою сортувальної станції ситуація в районі зі сміттям має значно покращиться, бо нині вона дуже й дуже прикра. Пан Біркадзе констатував при цьому, що місто ця проблема, на жаль, особливо не цікавить. І наголосив, що де б він не був, де б не працював, але буде підтримувати такі починання, підтримуватиме інвесторів. Насамперед тих, хто зареєстрований та платить податки в районі.

Спорудження станції здійснює приватне підприємство «Еко-старт». Тобто, йдеться не про бюджетні вкладення, а саме приватні інвестиції. Комплекс будуватиметься, а точніше вже будується, на площі до 7 га. Тут будуть безпосередньо сортувальні цехи, складські, допоміжні приміщення тощо.

Вартість лише першої черги сортувального комплексу складає близько 3 мільйонів євро. За планом її мають здати в експлуатацію у березні 2022 року. Однак, як стверджує генеральний директор компанії-забудовника Геннадій Каргін, реально, і вони намагатимуться це зробити, щоб перша черга стартувала вже восени цього року.

Це буде дворядна, напівавтоматична сортувальна лінія. І вже восени 21-го вона повинна прийняти перше сміття для сортування.

Загалом же в комплексі будуть кілька ліній. Всього в роботі підприємства будуть зайняті до 60 людей. Тобто, будуть створені ще шість десятків робочих місць. Компанія зареєстрована в Богданівці, тепер, вважай,у Великодимерській громаді.

  • Хочу ще раз наголосити, - сказав Геннадій Каргін. – Мова йде лише про сортування. Не буде ніякої ні переробки, ні спалювання, ні хімічної, ні термохімічної обробки. Ми будемо лише сортувати, і відсортовані фракції відправлятимемо вже підприємствам-переробникам.

На церемонії вкидання капсули Великодимерську громаду представляли заступник селищного голови Микола Губський та директор комунального підприємства «Великодимерське» Микола Драний.

Актуальні новини
""
16.04.2021 15:42
Для набагато ефективнішого, якіснішого і економічнішого пожежогасіння
Великодимерська громада стала першою в Україні, де у тестовому режимі працюватиме автономна станція датського виробництва, котра забезпечує набагато ефективнішим процес пожежегасіння. …
""
14.04.2021 09:28
Старости отримали можливість складати адмінпротоколи
Таке рішення останнього виконкому Великодимерської селищної ради, котре відбулося 12 квітня. Відтепер до переліку осіб, котрі уповноважен складати протоколи про і&nbsp…
12.04.2021 15:20
У Богданівці сусіди мало рушниці один на одного не підняли
Із 33-х виїздів пожежних команд Великодимерської громади за минулий тиждень, як повідомив директор комунального закладу (КЗ) "Безпека" Юрій Косенко, лише один - пожежа…
""
08.04.2021 18:17
З вуст столітньої бабусі – шевченківський «Заповіт»
7 квітня у Бобрику сталася велика і непересічна подія - із сотим днем народження вітали Марію Проценко Які сто років? – перепитувала Марія…