О.Слобожан: Громади підтримують позицію щодо сплати ПДФО за місцем розміщення виробничих потужностей

11 травня у Верховній Раді України відбулося засідання Консультативної ради з питань місцевого самоврядування під головуванням Голови Верховної Ради Дмитра Разумкова.

Мета заходу - вироблення узгоджених законодавчих пропозицій щодо удосконалення регулювання умов для фінансової самостійності бюджетів місцевого самоврядування та спроможності територіальних громад.

Асоціацію міст України представляли Виконавчий директор АМУ Олександр Слобожан та голови громад-членів АМУ.

Під час виступу Олександр Слобожан наголосив, що основні питання засідання Консультативної ради мають готові рішення для збільшення фінансової основи місцевого самоврядування. Він зауважив, що місцеве самоврядування прагне встановлення чесних і справедливих правил гри, щоб надавати послуги в муніципалітетах. Адже децентралізація – це в першу чергу спроможність органів місцевого самоврядування забезпечувати якісні послуги для громадян.

Олександр Слобожан розповів, що за підрахунками АМУ, з 2015 по 2020 роки було передано незабезпечених фінансовим ресурсом видаткових повноважень на 665,8 млрд грн. Це також впливає і на якість послуг, які надаються в муніципалітетах. Саме тому з’явилися ініціативи щодо збільшення частки зарахування ПДФО до місцевих бюджетів (ознайомитися детальніше можна тут).

Виконавчий директор АМУ зауважив, що наразі важливим є питання розширення повноважень органів місцевого самоврядування у сфері місцевих податків та зборів. Крім того, необхідно розглядати питання боротьби з тіньовим використанням землі (зокрема, запровадження дієвих механізмів оподаткування неоформлених земельних ділянок); питання транспортного податку, який є джерелом надходжень до місцевих бюджетів; питання поетапної індексації земель; питання оподаткування нерухомості (щодо системи зміни податку на нерухоме майно, який має стати опорою і основою місцевого самоврядування)

Також він нагадав про необхідність прийняття законопроєктів №5244-3 та №5364, які передбачають забезпечення сплати ПДФО за місцем розміщення виробничих потужностей суб’єктів підприємницької діяльності.

Правління АМУ має чітке та однозначне рішення щодо забезпечення сплати ПДФО за місцем розміщення виробничих потужностей, яке насамперед підтримують маленькі громади. Водночас, на думку АМУ, якби було забезпечене безумовне виконання Податкового кодексу України, у громад не виникало питання, куди зараховувати ПДФО, - сказав О.Слобожан.

На завершення Виконавчий директор АМУ підкреслив: необхідно зрушити блок обговорення щодо податків, оскільки це додатково забезпечить надходження 20 млрд грн в бюджети українських громад.

Актуальні новини
23.06.2021 13:49
Повідомлення про плановану діяльність, яка підлягає оцінці впливу на довкілля ТОВ «СОЛАР ВЕЙВ»
Повідомлення про планову діяльність
23.06.2021 13:23
Прийміть дитину в родину!
Служба у справах дітей та сім’ї Великодимерської селищної ради чекає бажаючих для створення прийомної сім’ї, дитячого будинку сімейного типу, або стати патронатними вихователями. Сімейним кодексом…
22.06.2021 12:41
Вшанували пам'ять захисників
22 червня у центрі селища Велика Димерка трудовий колектив селищної ради на чолі з заступником селищного голови Миколою Губським вшанував пам’ять земляків, які загинули в роки Другої…
""
22.06.2021 08:06
99-річному Петру Гришку вручили медаль від Чеської Республіки
Житель Великої Димерки Петро Артемович Гришко, якому 18 лютого цього року виповнилося 99 років, нагороджений пам’ятною медаллю до 75-річчя закінчення Другої Світової війни. Міністр оборони…