Служба у справах дітей та сім'ї

pro-stvorennya-sluzhbi-u-spravakh-ditey-ta-simi.pdf

Служба у справах дітей та сімї Великодимерської селищної ради


СТРУКТУРА

Начальник служби

Леоненко Оксана Андріївна

тел.

063-164-42-41

В. о. головного спеціаліста служби

Хачатрян Лідія Миколаївна

тел.

063-164-42-41

Головний спеціаліст служби

Щипакіна Катерина Віталіївна

тел.

063-164-42-41

В. о. спеціаліста-бухгалтера

І категорії

Васюк Ірина Миколаївна

тел.

063-164-42-41

Юридична адреса: 07442, Київська обл., Броварський район, смт Велика Димерка, вул. Бобрицька, 1.

Фактична адреса: 07433, Київська обл., Броварський район, с. Богданівка, вул. Б. Хмельницького, 219.

Е-mail: ssds_vdymerka@ukr.net

тел. (045-94)3-32-50; 063-164-42-41.

Графік роботи:
Пн. – Птн. – з 8:30 до 17:00.
Обідня перерва: з 13:00 до 14:00

Служба забезпечує виконання повноважень, встановлених законодавством України (Закон України «Про органи і служби у справах дітей та спеціальні установи для дітей») у сфері соціального захисту, соціальної підтримки дітей, зокрема, дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей, які залишились без батьківського піклування, дітей, які постраждали внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів, дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах.

Служба у справах дітей та сім’ї Великодимерської селищної ради чекає бажаючих для створення прийомної сім’ї, дитячого будинку сімейного типу, або стати патронатними вихователями.

Сімейним кодексом України визначено п’ять способів охорони прав дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування:

  • усиновлення;
  • опіка і піклування;
  • патронат;
  • прийомна сім’я;
  • дитячий будинок сімейного типу.

Усиновлення (або удочеріння) – є найкращою із всіх можливих на сьогодні форм сімейного влаштування дитини, тобто прийняття її у сім’ю на правах рідної. Тільки ця форма влаштування з усіх існуючих має наслідком втрату дитиною статусу дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування. Усиновлення породжує між батьками (усиновителями) та дитиною взаємні права та обов’язки, які передбачені Сімейним кодексом України для батьків та їхніх біологічних дітей. Дитина може бути усиновлена з будь-якої форми влаштування: опіки, прийомної сім’ї, дитячого будинку сімейного типу, інтернатного закладу, якщо вона перебуває на обліку як дитина, котра підлягає усиновленню.

Опіка і піклування розглядаються як передача дітей, позбавлених батьківського піклування, іншим особам з метою виховання та захисту їх майнових і особистих прав. Опіка встановлюється над дітьми, які не досягли 14-ти років і залишилися без батьківського піклування. Піклування – над неповнолітніми з 14 до 18 років.

Опікуном, піклувальником призначається переважно особа, яка перебуває у сімейних, родинних відносинах з підопічним, з урахуванням особистих стосунків між ними, можливості особи виконувати обов’язки опікуна чи піклувальника. У разі призначення опікуна, піклувальника враховується бажання дитини-сироти та дитини, позбавленої батьківського піклування.

Особи, в сім’ї яких влаштовуються діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, зобов’язані пройти за направленням служби у справах дітей курс навчання з проблем виховання таких дітей в обласному центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. Родичі дитини, які мають намір взяти її під опіку, піклування, курс навчання не проходять.

Патронат над дитиною - це тимчасовий догляд, виховання та реабілітація дитини в сім’ї патронатного вихователя на період подолання дитиною, її батьками або іншими законними представниками складних життєвих обставин

Сім’я патронатного вихователя - це сім’я, в якій за згоди всіх її членів повнолітня особа, яка пройшла спеціальний курс підготовки, виконує обов’язки патронатного вихователя на професійній основі.
Патронатна сім’я – це тимчасова форма влаштування дитини у сім’ю, де термін перебування дитини не може перевищувати трьох місяців. Коли є обставини, що обґрунтовують необхідність і доцільність перебування дитини в сім’ї патронатного вихователя триваліший термін, орган опіки та піклування може його продовжити, однак не більше ніж до шести місяців.
Метою патронату над дитиною є забезпечення захисту прав дитини, яка через складні життєві обставини тимчасово не може проживати разом з батьками/законними представниками, надання їй та її сім’ї послуг, спрямованих на повернення у сім’ю відповідно до найкращих інтересів дитини.

Прийомна сім'я - сім'я, яка добровільно взяла на виховання та спільне проживання від одного до чотирьох дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування. Загальна кількість не повинна перевищувати чотирьох осіб.Діти

Прийомні батьки - подружжя або окрема особа, яка не перебуває у шлюбі, які взяли на виховання та спільне проживання дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування.

Прийомні діти - діти-сироти і діти, позбавлені батьківського піклування, влаштовані до прийомної сім'ї.

Прийомні діти влаштовуються в сім'ю до досягнення вісімнадцятирічного віку або до закінчення навчання у професійно-технічних чи вищих навчальних закладах, але не пізніше досягнення ними 23-річного віку
Дитячий будинок сімейного типу – окрема сім’я, що створюється за бажанням подружжя або окремої особи, яка не перебуває у шлюбі, які беруть на виховання та спільне проживання не менш як 5 дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування. Загальна кількість дітей (власних та вихованців) у дитячому будинку не повинна перевищувати 10 чоловік.

Метою утворення прийомної сім’ї та дитячого будинку сімейного типу є забезпечення належних умов зростання в сімейному оточенні дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, шляхом влаштування їх у сім’ї на виховання та спільне проживання.

Прийміть дитину в родину! Коли прийомна дитина переступить поріг вашого дому, це буде її першим кроком у нове життя з вами. І саме ви допоможете їй частіше всміхатися, навчите любити життя і весь цей прекрасний світ!

Поділитися: