Поліомієліт повертається в Україну.

Що потрібно знати батькам?

Грізні епідемії поліомієліту виникали у першій половині ХХ століття у різних країнах світу, які уражали десятки тисяч людей. При цьому близько 10% хворих вмирало і близько 40% залишались інвалідами.

Упровадження поліомієлітної вакцини дало змогу в країнах Європи практично ліквідувати цю інфекцію, в тому числі в Україні.

В зв’язку з відмовою батьків від щеплень, у 2021році в нашій країні зареєстровано спалах поліомієліту, серед не щеплених дітей.

Що необхідно знати про поліомієліт.

Поліомієліт – гостре інфекційне вірусне захворювання людини, характеризується ураженням головного і спинного мозку з розвитком атрофічних паралічів та парезів кінцівок і тулуба.

Збудник поліомієліту – вірус, який зберігається до 2 - 3 місяців у воді, на предметах навколишнього середовища (іграшках, посуді, білизні та інших предметах). Кип’ятіння знешкоджує вірус. Він швидко гине під дією дезінфікуючих розчинів, антисептиків, ультрафіолетового і сонячного опромінювання.

Основним джерелом збудника інфекції є інфіковані люди (хворі чи вірусоносії).

Механізм передачі. Для поліомієліту характерні два механізми передачі:

І. У перші дні захворювання реалізується крапельний механізм передачі.

ІІ. Основне значення в поширені інфекції має фекально-оральний механізм передачі. Тривале виділення збудника з фекаліями, його стійкість в навколишньому середовищі сприяють реалізації цього шляху передачі. Забруднені вірусами об’єкти ( вода, харчові продукти, руки, посуд, іграшки, предмети побуту, тощо) можуть стати чинниками передачі збудника.

Клініка. Хвороба починається проявами загальноінфекційних симптомів: головний біль, лихоманка, кашель, нежить, відмічається біль в животі, дисфункція кишечника. У запущених випадках розвивається паралітична форма поліомієліту з паралічами та парезами кінцівок. Захворювання на поліомієліт є однією із важливих причин інвалідності у дітей.

Специфічне лікування відсутнє.

Профілактика поліомієліту. Хворих на поліомієліт терміново госпіталізують до інфекційного стаціонару. В осередках захворювання проводять заключну дезінфекцію.

Профілактичні щеплення проти поліомієліту мають головне значення в комплексі заходів по профілактиці цієї інфекції. Створення імунного прошарку 95% і більше, вакцинованого населення, забезпечить профілактику виникнення випадків поліомієліту.

Щеплення єдиний захід, який дозволяє надійно захистити дитину від захворювання на поліомієліт. Треба пам’ятати, що тільки своєчасне проведення щеплень може ефективно запобігти хворобі.

Броварська районна філія

ДУ «Київський обласний центр контролю профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України »

Поділитися:
Актуальні новини
17.05.2024 13:30
ЦНАП:інформація про оновлення даних військовозобов'язаних
До уваги мешканців Великодимерської громади! Великодимерський ЦНАП інформує: Найближчим часом Міністерство цифрової трансформації України має надати доступ працівникам ЦНАПу до реєстру для оновлення…
17.05.2024 09:44
Фінансова можливість від Mercy Corps для підтримки бізнесу у розмірі 20 000 доларів США
Представники малого та середнього бізнесу, які релокувалися до м. Києва та Київської області, або постраждалого від війни місцевого бізнесу можуть подати заявку на отримання фінансової допомоги від…
16.05.2024 16:34
Вихованці ЗДО Плосківського ліцею відзначили День вишиванки
Вихованці ЗДО Плосківського ліцею з радістю прийняли участь у святі української традиції, одягнувши найкращі вишиванки та прикрашені віночки. Наші маленькі друзі створили незабутні моменти, …
16.05.2024 14:53
Багатодітних мам привітали з Днем матері та Міжнародним днем сім’ї
Багатодітних мам привітали з Днем матері та Міжнародним днем сім’ї До Дня матері та Міжнародного дня сім’ї, дев’ять матерів-героїнь Великодимерської громади відзначили подяками та вручили подарунки…