Світильня: як мінімум, чотири в одному…

Традиції мають свій початок. Вони можуть бути якимись глибинно історичними, а може нова традиція розпочатися практично учора. Головне – бажання, творчий, активний відхід.

У Світильні напевно досить несподівано й для себе лише п’ять років тому поклали початок новій традиції. Вона має конкретну дату – 12 липня. Починалося з одної доброї справи, а поступово перетворилося в те, що можна назвати навіть чотири в одному. Бо 12 липня велике свято – День Петра і Павла, бо – це середина літа, бо - це умовний початок жнив, бо це – створення гарного настрою.

  • Вперше ми разом з нашим священником п’ять років тому провели благодійний захід для наших поважних жіночок – тим, кому вже за 80, - розповідає Наталя Гром, директор світильнянського Будинку культури. – Ми привезли їх до центру, влаштували їм гарний день, вони послухали чудовий виступ калитянського хору. Їм дуже сподобалося. А ми вирішили продовжувати й далі. Тим паче, що відгримів цикл весінніх свят, а до осінніх ще далеко. А люди ж потребують духовного розвантаження від буденних справ. Та й стільки у нас гарних, талановитих людей, колективів, хто хоче і може показувати своє художнє вміння зі сцени.

І ось вже вп’яте Світильня на самому перетині літа влаштовує свято, яке по праву претендує на день, коли чотири, або й більше – в одному. А ще це гарний приклад того, як можна за мінімум коштів зробити практично максимум задоволення.

  • І що, вистачить лише 5 тисяч гривень, щоб влаштувати таке свято? – перепитали світильнянські підприємці пані Наталю, коли та озвучила їм бюджет заходу.
  • Вистачить! – твердо відповіла ініціатор і натхненник серединно-літнього дня.

Свято й справді вдалося. Світильнянці та гості села отримали задоволення, відпочивши душею. Сцену взяли у сусідів-русанівців, концертна програма опиралася на своїх, себто на артистів громади. Були й гості від сусідів.

Пані Наталя Гром натхненно розповідає, як гарно і чудесно співав русанівський хор «Незабудка», котрим керує Юрій Балджі, як сам Юрій талановито виконав кілька композицій на баяні. Аплодували щиро присутні сопілкарям з Русанова Анатолія Сімонова, гумористу з цього ж села Юрію Соловею, танцювальному колективу «Смайл» з Гоголева, у якому активну участь беруть і світильнянці. Гість з Калинівки Сергій Волчук не тільки чудесно грав на саксафоні, але й виконав кілька популярних пісень. Ну а натхненний спів вокального дуету «Свята і Слава» змусив декого навіть сльози змахувати з очей.

  • То були, звісно, сльози радості, справжнього задоволення. Одним словом, наше свято, переконана, вдалося. Воно довело своє право на існування та вже набирає обертів, - підсумувала Наталя Гром.

А ще б і не сподобалося, коли учасників концерту та гостей чекав ще й чудовий гастрономічний фінал – світильнянські вареники…

Фото Олександра Фіцая

Актуальні новини
24.09.2021 10:37
Щодо субсидії - інформує Мінсоцполітики
Куди звертатись для призначення субсидії Особа, яка зареєстрована (проживає) у житловому приміщенні, має звернутися до органу соціального захисту населення за місцем реєстрації (фактичного…
23.09.2021 10:33
Представили офіцерів громади та передали службові автомобілі
22 вересня біля поліцейської станції, що функціонує на території Великодимерської громади вже третій рік, відбулося урочисте представлення поліцейських офіцерів громади та вручення їм новеньких…
23.09.2021 08:39
Сьогодні 78-а річниця визволення Великої Димерки
Шановні жителі селища Велика Димерка! Цими вересневими днями ми відзначаємо 78-у річницю визволення від нацистських загарбників нашої славної малої Батьківщини – Великої Димерки. Саме 23 вересня…
20.09.2021 15:06
З 1 вересня запроваджено добровільне декларування активів
У рамках проведення широкомасштабної інформаційно-роз’яснювальної кампанії щодо детінізації доходів та підвищення податкової культури громадян, відповідно до листа Міністерства культури та…